Dostawy przez spedytora

Warunki transportu firmami spedytorskimi

Dostawy towaru poprzez SPEDYTORA np. DHL (nie dotyczy produktów takich jak rura w odcinkach prostych, izolacja i kartonów o długości powyżej 2 mb), będą dostarczane na koszt Dostawcy, z częściową partycypacją ze strony Kupującego lub na koszt kupującego w/g poniższych ustaleń dla wartości towarów w złotych netto.

a) Towary zapakowane w jeden karton, gdzie suma wymiarów trzech boków nie przekracza 3 metrów o wadze od 0,1 kg do 31,5 kg brutto:

  • wartość towaru powyżej 1 000,00 zł netto - na koszt Dostawcy (ISKO)
  • wartość towaru od 400,00 zł - 1000,00 zł netto - koszt partycypacji ze strony kupującego 15,00 zł + VAT
  • wartość towaru do 399,99 zł zł netto - koszt partycypacji ze strony kupującego 25,00 zł + VAT

W przypadku gdy ilość zamówionego towaru nie zostanie spakowana w jedną paczkę będzie i tak obowiązywać dopłata za kolejną paczkę. Na warunkach j.w.

Termin dostawy - Zamówienia wysłane do godziny 14:00 dostawa w następnym dniu roboczym.

b) Towary zapakowane na jedną paletę o wymiarach 0,8x1,2 wysokość razem z paletą nie może przekraczać 2mb, (towar nie powinien wystawać poza obrys palety, gdyż występują dodatkowe koszty transportu) o wadze brutto do 600 kg i w kwocie:

  • wartość towaru powyżej 4 000,00 zł netto - na koszt Dostawcy (ISKO)
  • wartość towaru od 2000,00 zł - 3999,99 zł netto - koszt partycypacji ze strony kupującego 40 zł + VAT
  • wartość towaru do 1999,99 zł zł netto - koszt partycypacji ze strony kupującego 100 zł + VAT

W przypadku gdy ilość zamówionego towaru nie zostanie spakowana na jedną paletę będzie i tak obowiązywać dopłata za kolejną paletę. Na warunkach j.w.

c) Towary jak w pkt. b, lecz wystające poza w/w wymiar palet (lecz nie więcej niż 30%), obowiązuje koszt dodatkowy w wysokości 70,00 zł netto + VAT

Termin dostawy - Zamówienia wysłane do godziny 14:00 dostawa do dwóch dni roboczych.

Przy dostawach produktów zgodnie z pkt. a, b i c mogą występować dodatkowe koszty zabezpieczenia towaru i opakowania przesyłki, które będą uzgodnione przed wysyłką towaru. Kosztem dostawy jest również zwrotna paleta Euro w cenie 25,00 zł netto. Zwrot palety jest możliwy tylko poprzez środki transportu ISKO.

Powyższy koszt, a także koszt transportu (dostawy) będzie stanowić odrębną pozycję na fakturze.

Z uwagi na różne niezależne czynniki, ISKO nie ponosi kosztów ryzyka nie dostarczenia towarów w standardowym terminie, własnym środkiem transportu oraz poprzez spedytora, co wynika z takich samych warunków dostaw ze strony Dostawców ISKO